Kliknutím zavřít
Kliknutím zavřít
Reklama
foto
481 Detektor oxidu uhelnatého KAD
Zařazeno do kategorie:
Zdraví - testy a diagnostika
Výrobce, příp.dovozce:
JETT
Skladová dostupnost:
Skladem <10ks
Cena dříve 1366 Kč
Sleva  30%
Ušetříte  410 Kč
Cena s DPH:  956 Kč

 
Sdílet produkt:                
Akce -30% do vyprodání
Dárek 10 detoxikačních náplastí zdarma

Související hesla:
Bezpečnostní technika, Diagnostické přístroje, Diagnostika, Domácnost, Dýchání, Zdraví

Parametry:
CO - oxid uhelnatý

Detektor oxidu uhelnatého KAD

Detektor oxidu uhelnatého KAD je spolehlivý přístroj s dlouhou životností disponující vysoce kvalitním elektrochemickým senzorem, jež Vám umožní stále si hlídat koncentraci CO (oxid uhelnatý) v ovzduší, zejména v blízkosti spotřebičů, které spalují nějaké palivo, jako je plynový kotel, plynové topidlo, ohřívač vody, sporák, gril atd. Je velice snadno ovladatelný, přehledný a vybavený zvukovou i vizuální signalizací.

Funkce - Detektor oxidu uhelnatého KAD

Hlavním úkolem tohoto přístroje je včas odhalit zdraví nebezpečnou koncentraci oxidu uhelnatého ve vzduchu a upozornit na to uživatele. To Detektor oxidu uhelnatého KAD s přehledem zvládá.
Detektor oxidu uhelnatého KAD funguje tak, že vydává zvukový signál dle závažnosti obsahu CO v ovzduší a v závažnějších situacích se rozsvítí i zřetelné červené světlo. Je napájen dvěma alkalickými AA bateriemi a životnost kvalitního elektrochemického senzoru je minimálně 5 let.

Způsob upozornění:Pokud je koncentrace částic oxidu uhelnatého 30 PPM (poměr, jímž jsou udávány maximálně přípustné koncentrace tuhých látek, oxidů síry, dusíku, uhlíku apod., PPM je výraz pro jednu miliontinu celku), přístroj nespustí alarm dříve než za 120 minut.

Pokud je koncentrace částic oxidu uhelnatého 50 PPM, přístroj spustí alarm za 60-90 minut.

Pokud je koncentrace částic oxidu uhelnatého 100 PPM, přístroj spustí alarm za 10-40 minut.

Pokud je koncentrace částic oxidu uhelnatého 300 PPM, přístroj spustí alarm do 3 minut.Jakmile detektor vyhodnotí nepřípustný stav, začne rychle blikat červené světlo a spustí se též zvukový alarm. Tato signalizace bude přetrvávat, dokud nedojde k vyprchání CO či k manuálnímu utišení detektoru.

Vhodné umístění - Detektor oxidu uhelnatého KAD

Zařízení je velice flexibilní, co se týče jeho umístění. Umístit jej můžete do stojící polohy pomocí zarážky (obr.1), pověsit na zeď díky šroubkům, jež jsou součástí balení (obr.2), nebo stejnými šroubky zavěsit na strop (obr.3).

V ideálním případě umístěte detektor do každé místnosti se zdrojem oxidu uhelnatého. Pokud je více místností než detektorů, zvažte následující:

Umístěte jeden detektor do ložnice, kde se nachází nějaké zařízení vylučující oxid uhelnatý.
Umístěte jeden detektor do místnosti, kde se nachází nějaké palivo spalující zařízení s komínem nebo bez něj.
V ložnici či obývacím pokoji by měl být detektor umístěn daleko od vařiče nebo sporáku a blízko postele.
Pokud je v budově místnost, ve které se nachází zdroj oxidu uhelnatého, avšak místnost není často využívána (např. místnost s bojlerem), měl by být detektor umístěn vně této místnosti, aby byl snáze slyšet případný alarm.

Co je oxid uhelnatý? - Detektor oxidu uhelnatého KAD

Oxid uhelnatý je jedovatý plyn uvolňující se při spalování paliv. Lidskými smysly jej zjistíte jen velmi těžko, jelikož je bez barvy a zápachu. Co je pro člověka nebezpečné, je otrávení tímto plynem, které naneštěstí může nastat, aniž bychom o tom věděli a příznaky ucítíme většinou tehdy, až je pozdě. Oxid uhelnatý blokuje přenášení kyslíku krví, protože jeho vazba s hemoglobinem je až 300x pevnější než vazba kyslíku. Příčinou otravy tímto nebezpečným plynem může být vadný nebo špatně zkontrolovaný spotřebič, ucpaný komín nebo nedostatečně větraná místnost. Koncentrace kolem 200 PPM už Vám může způsobit závratě, 400 PPM již po pár hodinách životu nebezpečný stav a nad 800 PPM velmi rychle stoupá pravděpodobnost udušení. Je proto vhodné chránit si v prostorách, kde máte nějaký spotřebič vylučující oxid uhelnatý, svoje zdraví pomocí tohoto přístroje - Detektor oxidu uhelnatého KAD.

Obsah balení
Detektor oxidu uhelnatého KAD
2 šroubky M5
Návod k použití

Technické údaje
Model: KAD
El. napětí: DC 3V (2 alkalické AA baterie)
El. proud: < 170µA
Napětí při alarmu: < 20mA
Detekovaný plyn: Oxid uhelnatý
V souladu se standardem: EN50291
Provozní prostředí: Teplota: -10~50°C Vlhkost: < 95%
Vzorkování: Přírodní difuze
Metoda upozornění (alarmu): Vizuální a zvukové
Hlasitost alarmu: ≥85dB (1m)
Typ senzoru: Elektrochemický
Životnost senzoru: >5 let
Hmotnost: asi 240g
Rozměry: (délka x výška) v mm - 136,5 x 43

Obrázky:

foto 
Zaslat dotaz operátorovi: (položky označené * jsou povinné)
    

 
Sledovat cenu produktu 481 Detektor oxidu uhelnatého KAD

 
Přeposlat tuto položku 481 Detektor oxidu uhelnatého KAD na Váš email nebo email kamaráda, přítele apod., který by o ni mohl mít zájem. 
Reklama